stronajanka.com

Zarejestruj swoją domenę!
WWW.
Przeglądarki
stronajanka.com

Imieniny obchodziTo tylko kilka danych o Twoim komputerze.  Popularność Internet Explorera jest duża z prostego powodu. Wielu użytkowników nie ma pojęcia że są alternatywne przeglądarki, szybsze i bezpieczniejsze w sieci. Przyzwyczajenie to druga natura, albo używam tego produktu bo inni używają. W ostatnim czasie firmy konkurencyjne pobiły IE na głowę odpornością na, skrypty, inwazyjne reklamy, programy szpiegujące (adware) bezpieczeństwem w sieci, funkcjonalnością i szybkością działania.


Oprogramowanie które  rozpowszechniane jest w sieci  przy pomocy przeglądarki stron www, a nazywane potocznie wirusami i robakami śledzi zachowanie  użytkownika, a następnie może przesyłać zebrane dane do osób zainteresowanych takimi danymi. Może to odbywać się przez programy  szpiegujące zainstalowane na naszym komputerze bez naszej zgody i wiedzy. Takie działania są możliwe wtedy. gdy nie posiadamy zabezpieczeń w postaci programów antywirusowych. również gdy otrzymujemy poczrę elektroniczną z nieznanego źródła i otwieramy załącznik. Aby zapobiec temu pocztę należy dokładnie przeskanować przed wirusami a podejrzane załącznki po prostu nie otwierać.
Sposobem  bezpieczniejszej pracy w sieci jest zainstalowanie przeglądarki takiej która zablokuje otwieranie niechcianych okienek i  powstrzyma instalowanie i pobieranie z sieci czegoś czego nie chcemy i poinformuje nas o takiej próbie ponieważ wirusy atakują tylko tam gdzie je wpuścimy. Nie stwarzajmy więc okazji dla hackerów i złodzieji.  W czasie wizyty na stronie banku należy sprawdzić czy jesteśmy na stronie właściwej czy  lustrzanej podstawionej przez hackerów. Podanie swoich danych jak login i hasło wystarczy by ktoś wszedł na nasze konto i  "uporządkował" nasze finanse. Jednak wystarczy odrobina ostrożności i wyobraźni regularne sprawdzanie naszego komputera przed wirusami najnowszym programem antywirusowym aby bezpiecznie przeglądać sieć. Do przeglądarek które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na  łatwą konfigurację, bezpieczeństwo, funkcjonalność i szybkość działania  to: Mozilla Firefox i Opera. Dla użytkowników którzy nadal chcą oglądać okienka pop-up na stronach www, zmienianie ustawień systemowych bez naszej wiedzy z możliwością zapisywania plików systemowych na dysku polecam korzystać z Internet Explorera świetnie wyłapuje wszystkie śmieci z sieci (po zainstalowaniu wszystkich pięćdziesięciu kilku łatek wydanych przez producenta, o objętości 261,08 MB - dla Xp razem z najnowszym oprogramem antywirusowym). Obecnie użytkownicy Windows starszych wersji nie mają możliwości pobrania krytycznej poprawki bezpieczeństwa co automatycznie wymusza zakup XP, a co się z tym wiąże zakup nowego komputera. 

 kontakt e-mail katalog mini jestem w katalogu My Yahoo! RSS   statystyka